Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów w Katowicach

Współczesne uwarunkowania cywilizacyjne sprawiają, że atrakcyjny wygląd odgrywa coraz większą rolę w relacjach interpersonalnych. Wrażenie estetyczne wywarte w momencie pierwszego kontaktu bardzo często decyduje o nastawieniu otoczenia do osoby i może decydować o pozytywnym bądź negatywnym wyniku jej działań. Piękny uśmiech jest nieodzownym elementem twarzy pozwalającym określić ją jako atrakcyjną. Udział zębów i uśmiechu w ekspresji emocji sprawia, że estetyczny wygląd naszego uzębienia może być dla nas na przykład sprzymierzeńcem w biznesie, argumentem w staraniach o lepszą pracę lub kluczem do powodzenia w życiu osobistym.

Niestety, nie każdy z nas rodzi się z pięknym uśmiechem. Na szczęście większość osób może skorzystać z dobrodziejstw stomatologii estetycznej i nowoczesnej protetyki. Zajmujemy się nimi w naszym gabinecie w Katowicach.

Przywrócenie zębom pięknego wyglądu

Celem stomatologii estetycznej jest przywrócenie naturalnego oraz estetycznego wyglądu zębom. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią zmianę kształtu, ustawienia lub barwy zębów.

W tym obszarze realizujemy następujące usługi:
• profesjonalne czyszczenie i piaskowanie zębów,
• wybielanie zębów,
• korekta kształtu i koloru zębów przy pomocy materiałów kompozytowych o wysokich walorach estetycznych,
• licówki ceramiczne – najwyższa trwałość i estetyka,
• nowoczesna protetyka: ceramiczne wkłady koronowe (inlay/onlay) – trwalsza i bardziej estetyczna alternatywa dla wypełnień kompozytowych.

Profesjonalne czyszczenie i piaskowanie zębów

W ramach świadomej profilaktyki jest niezbędne zgłaszanie się na wizyty kontrolne, a także czyszczenie i piaskowanie zębów. Poprzez usuwanie kamienia można znacznie zredukować ryzyko pojawienia się próchnicy i schorzeń przyzębia. Na osad narażeni są szczególnie palacze, osoby pijące czerwone wino, dużo kawy i herbaty. Częstotliwość powtarzania zabiegów ustala się z lekarzem prowadzącym, zazwyczaj czyszczenie jest zalecane w półrocznych odstępach.

Piaskowanie to jeszcze skuteczniejszy zabieg, podczas którego uporczywy osad jest usuwany z pomocą strumienia specjalnego piasku zmieszanego ze sprężonym powietrzem oraz wodą. Zabieg jest w pełni bezpieczny.

Wybielanie zębów w Katowicach: office bleach

Jasne i zdrowe zęby są symbolem naszej urody i zdrowia. Wybielaniu zębów w Katowicach, gdzie mieści się nasza klinika, może zostać poddany każdy zdrowy ząb bez ubytków próchnicowych, nieszczelnych wypełnień oraz złogów nazębnych.

Wybielanie zębów poprzedzone jest profesjonalnym oczyszczeniem zębów z osadu. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie stwierdzić faktyczną barwę zęba oraz efekt, jaki możemy uzyskać.

Stosujemy metodę wybielania zębów „Office bleach” – wybielanie w gabinecie. Po oczyszczeniu i odpowiednim zabezpieczeniu, na miejsca poddane wybielaniu zostaje nałożony żel zawierający nadtlenek wodoru w stężeniu około 35%, którego działanie wspomagane jest lampą diodową.

Zabieg wybielania zębów nie jest długi. Wystarczy godzina, aby środki zaczęły działać. W zależności od skali problemu i efektu, jaki chce uzyskać pacjent, może zajść konieczność powtórzenia zabiegu po tygodniu. Efekty zazwyczaj utrzymują się od roku do trzech lat, ale sporo zależy od diety i poziomu higieny.

Odbudowa kosmetyczna koron zębów

Równoczesne działaniem kolorem, kształtem, a także zmiana własności refrakcyjnych i przezierności tkanek twardych zęba przyczyniają się do uzyskanie dobrego efektu estetycznego naszych zębów przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów kompozytowych. Umożliwiają one warstwową odbudowę zębów, co ma szczególne znaczenie przy rekonstrukcji siekaczy.

Licówki

Jednym ze sposobów odbudowy tkanek zęba są licówki, czyli cienkie płytki z materiału ceramicznego. Są wykorzystywane w bardziej inwazyjnych zabiegach ukierunkowanych na poprawę estetyki uśmiechu. Nakłada się je na powierzchnię zęba, tym samym odbudowując go. Założenie licówki może być konieczne np. w razie przebarwień, niewielkich urazów, a także w celu wydłużenia lub poprawy kształtu zębów.

Licówki porcelanowe, które zakładamy pacjentom, to produkty najwyższej jakości. Bazą do ich wykonania są skany wewnątrzustne oszlifowanego wcześniej zęba. Idealnie wyfrezowana licówka jest nakładana na powierzchnię wargową zęba i mocowana za pomocą estetycznego cementu. Efektem zabiegu jest naturalny wygląd i niewielka utrata tkanek twardych zęba. Można zapomnieć też o problemie przebarwień. Noszenie licówek jest komfortowe, ponieważ to wypełnienie jest w pełni biokompatybilne.

Wkłady koronowe – inlay/onlay

W przypadku dużych ubytków w szczególności w zębach bocznych, specjaliści najczęściej rekomendują wkłady koronowe (inlay) lub bardziej rozległe nakłady (onlay). W naszym gabinecie wykonujemy je w ramach nowoczesnej protetyki. Mogą być one wykonane ze stopów złota, porcelany, dwukrzemianu litu oraz nanokompozytów.
Pozwalają na idealne odtworzenie barwy i przezierności zęba, włącznie z możliwością symulacji indywidualnych cech: pęknięć szkliwa, plamek itp.
W przeciwieństwie do konwencjonalnych wypełnień, po opracowaniu ubytku zęby zostają zeskanowane, zarejestrowany zgryz i dobrany kolor. Następnie dane przesyłane są do pracowni, gdzie technik przygotowuje znakomicie pasujący do kształtu, konturów oraz barwy zęba wkład koronowy. Wkłady koronowe są korzystnym, stabilnym i najbardziej wytrzymałym, a zarazem bardzo estetycznym uzupełnieniem ubytków tkanek twardych zęba.