Kadra kliniki stomatologicznej – Katowice

Kiedy w roku 2001 otwierałem prywatną praktykę stomatologiczną moim marzeniem było stworzenie miejsca, do którego pacjenci przychodzą z zaufaniem, gdzie w komfortowych warunkach otrzymują pomoc od dentysty będącego zarazem ich przyjacielem. Kogoś, kto zawsze znajdzie czas by porozmawiać, nie spieszy się, wybierze rozwiązanie najlepsze w każdym indywidualnym przypadku i wyjaśni wszelkie wątpliwości. Moja wizja relacji z pacjentami to stała, wieloletnia opieka i pomoc w rozwiązywaniu problemów, a nie sprzedaż produktów czy usług.


Patrząc z perspektywy lat muszę z satysfakcją przyznać, że udało mi się w znacznym stopniu zrealizować tę wizję, tworząc zespół ludzi w pełni akceptujących moją koncepcję. W naszej klinice dentystycznej pracują wyłącznie specjaliści w różnych dziedzinach stomatologii, którzy z cierpliwością i dużą empatią podchodzą do każdego pacjenta. Razem tworzymy zgraną i doświadczoną załogę. Zaufało nam już liczne grono pacjentów, którzy od wielu lat z chęcią powracają do nas na kolejne zabiegi stomatologiczne wiedząc, że każdy przypadek traktujemy indywidualnie, dokładając wszelkich starań, aby wizyta przebiegła bezboleśnie i komfortowo.


Serdecznie zapraszam,

Marcin Krywult

Nasz zespół:

 
Dr n. med. Marcin Krywult
specjalista protetyki stomatologicznej, implantolog

Ukończył Oddział Stomatologii Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu w roku 1998. W latach 1999 – 2011 pracownik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (Katedra i Zakład Protetyki Stomatologicznej, Katedra i Zakład Dysfunkcji Narządu Żucia). W roku 2005 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską w dziedzinie diagnostyki zaburzeń układu ruchowego narządu żucia, w roku 2008 uzyskał specjalizację w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Zainteresowania zawodowe koncentruje na protetyce stomatologicznej, implantologii oraz leczeniu dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia. Jest autorem licznych publikacji oraz krajowym i zagranicznym wykładowcą w dziedzinie gnatologii, dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia oraz protetyki stomatologicznej. Posiada certyfikat umiejętności implantologa (Curriculum of Oral Implantology) uzyskany na Uniwersytecie im. Goethego we Frankfurcie.

 • Członek Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia
 • Członek Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI)
 • Członek Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie (DGOI)
 • Członek International Congress of Oral Implantologists (ICOI)

 
Lek.dent. Agnieszka Korniluk
specjalista ortodonta

Absolwentka Oddziału Stomatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z 2006 roku. W naszym zespole zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci i osób dorosłych. Jej wiedza jest również istotnym elementem w naszej koncepcji interdyscyplinarnego leczenia pacjentów z zaburzeniami układu ruchowego narządu żucia.


 
Lek. stom. Sandra Świerkowska

W 2012 roku ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Zabrzu na kierunku lekarsko-dentystycznym. Uczestniczyła w wielu kursach zawodowych m.in. nowoczesnej endodoncji z zastosowaniem mikroskopu. Od początku swojej pracy w zawodzie pasjonuje się leczeniem kanałowym i stomatologią zachowawczą. Kładzie szczególny nacisk na rozwój w tych dziedzinach stomatologii. Każdego pacjenta traktuje indywidualnie i leczy w taki sposób, w jaki sama chciałaby być leczona.


 
Lek. dent. Zbigniew Puszczewicz
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Absolwent Oddziału Stomatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. W naszym zespole odpowiada za ekstrakcje zębów zatrzymanych oraz skomplikowane zabiegi chirurgii stomatologicznej.


 
Dr n. med. Barbara Rygoł
specjalista chorób wewnętrznych, specjalista onkologii klinicznej

Zabiegi medycyny estetycznej, konsultacje internistyczne i onkologiczne.


 
mgr Paulina Jarząb

Fizjoterapeuta. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zawód, który wykonuje to nie tylko praca, lecz także pasja, ogromna satysfakcja oraz realizacja marzeń.

Cały czas doskonali swoje umiejętności i poszerza wiedzę zawodową biorąc udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach. Jest doktorantką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w fizjoterapii stomatologicznej, fizjoterapii pacjentów po zabiegach chirurgii szczękowo-twarzowej oraz pacjentami po leczeniu nowotworowym głowy oraz szyi. Pracuje również z pacjentami ortopedycznymi – po operacjach, urazach, kontuzjach lub z objawami związanym z przeciążeniem narządu ruchu.

Ukończone kursy i szkolenia:

 • Rehabilitacja stomatologiczna. Dysfunkcja czaszkowo-żuchwowo-kręgosłupowa w teorii
  i praktyce. 2022
 • Trainer for EMS Training – Level I -2021
 • Terapia Manualna według standardów IFOMPT – Poziom I (MT I); Vertebral Column III -2021
 • Nowoczesne techniki rehabilitacji pacjentów z przewlekłymi chorobami układu kostno-stawowego i mięśniowego w ramach projektu „Tuzy u Tuza”. 2021
 • Stawy skroniowo-żuchwowe – diagnostyka i terapia 2021
 • Zasady prowadzenia, przechowywania i udostępniania dokumentacji medycznej w fizjoterapii 2021
 • Terapia Manualna według standardów IFOMPT – Poziom I (MT I); Extermities EIII 2020
 • Terapia Manualna według standardów IFOMPT – Poziom I (MT I); Vertebral Column II 2020
 • Terapia Manualna według standardów IFOMPT – Poziom I (MT I); Vertebral Column I 2020
 • Terapia Manualna według standardów IFOMPT – Poziom I (MT I); Limbs II 2020
 • Terapia Manualna według standardów IFOMPT – Poziom I (MT I); Limbs I 2019
 • Badanie stawu skokowego w fizjoterapii sportowej i ortopedycznej 2019
 • Teoretyczne i praktyczne zastosowanie kinesiotapingu i tapingu sportowego w fizjoterapii 2019
 • BLS for Healthcare Providers Course 2018

 
Urszula Domagała-Paździorek
dyplomowana higienistka stomatologiczna

 

 


 
Aleksandra Zawiślak
dyplomowana higienistka stomatologiczna