Implanty – Katowice

Uzupełnienie braków zębowych z zastosowaniem implantów zębowych gwarantuje pacjentowi największy komfort użytkowania uzupełnienia protetycznego. Implanty pozwalają uniknąć szlifowania zdrowych zębów pod korony i mosty. Dobry implantolog zadba o stabilność i wysoką jakość materiałów, z których korzysta.
W sytuacji, gdy pacjent ma rozległe braki uzębienia lub w przypadku bezzębia implanty zębowe umożliwiają wykonanie prac protetycznych umocowanych na stałe w ustach pacjenta – nie trzeba wtedy użytkować protezy wyjmowanej.

Korony i mosty osadzone na stałe na implantach służą wówczas podobnie jak zęby własne zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym. Z kolei protezy wyjmowane, które są oparte na wszczepach, zapewniają większą wygodę użytkowania w porównaniu z protezami tradycyjnymi dzięki zapewnieniu dodatkowej stabilizacji.

Implantacja polega na nawierceniu kości szczęki lub żuchwy i umieszczeniu w niej tytanowych wszczepów ulegających wgojeniu – integracji z kością. Wszczepienie implantu wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg ten, z pozoru skomplikowany, nie zajmuje zwykle więcej czasu niż usunięcie zęba.

• Implant dwufazowy pozostaje pokryty dziąsłem przez okres około 2-3 miesięcy od wszczepienia a następnie odsłonięty i zaopatrzony protetycznie.

• Implant jednofazowy pozostaje odsłonięty po zabiegu wszczepienia i najczęściej zaopatrzony prowizorycznie.

Implantolodzy w Katowicach

Nasi implantolodzy zapewniają pełen zakres leczenia implantoprotetycznego w oparciu o implanty  Inicell® firmy Thommen Medical, z którą współpracujemy na zasadach autoryzacji.

Wybór tego właśnie systemu implantów nie jest przypadkiem.
Szwajcarska jakość poparta ponad dwudziestoletnią obecnością na rynku europejskim to wciąż za mało by podjąć decyzję o kluczowym znaczeniu dla zdrowia Pacjentów. Naszych implantologów przekonały wyniki wiarygodnych badań klinicznych potwierdzające wyjątkowo wysoki odsetek sukcesów wgajania implantów Thommen oraz niezwykle rzadko występujące awarie elementów protetycznych. Naszym Pacjentom proponujemy takie rozwiązania z zakresu implantologii, jakie wybralibyśmy dla siebie.

Implantologia — wybór metody

Implantologia stwarza pacjentom szereg możliwości. Te uzupełnienia stanowią korzystną z punktu widzenia czynności i estetyki alternatywę dla klasycznych metod leczenia protetycznego, związane są jednak z pewnym ryzykiem i wymagają troskliwej opieki pozabiegowej. Bezwzględnym warunkiem sukcesu leczenia implantologicznego jest utrzymanie bardzo dobrej higieny jamy ustnej oraz ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza prowadzącego. Szukając polecanego implantologia w Katowicach, warto zapoznać się z opiniami na temat sprawdzonych klinik.