> Stomatologia-estetyczna

Stomatologia estetyczna – Katowice

Współczesne uwarunkowania cywilizacyjne sprawiają, że atrakcyjny wygląd odgrywa coraz większą rolę w relacjach interpersonalnych. Wrażenie estetyczne, wywarte w momencie pierwszego kontaktu bardzo często decyduje o nastawieniu otoczenia do osoby i może decydować o pozytywnym bądź negatywnym wyniku jej działań. Piękny uśmiech jest nieodzownym elementem twarzy pozwalającym określić ją jako atrakcyjną. Udział zębów i uśmiechu w ekspresji emocji sprawia, że estetyczny wygląd naszego uzębienia może być dla nas na przykład sprzymierzeńcem w biznesie, argumentem w staraniach o lepszą pracę lub kluczem do powodzenia w życiu osobistym.

Niestety, nie każdy z nas rodzi się z pięknym uśmiechem.

 

Celem stomatologii estetycznej jest przywrócenie naturalnego oraz estetycznego wyglądu zębom. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią zmianę kształtu, ustawienia lub barwy zębów.
W zależności od Państwa oczekiwań oferujemy następujące usługi:

 • profesjonalne czyszczenie i piaskowanie zębów,
 • wybielanie zębów,
 • korektę kształtu i koloru zębów przy pomocy materiałów kompozytowych o wysokich walorach estetycznych,
 • licówki ceramiczne – najwyższa trwałość i estetyka,
 • nowoczesną protetykę: ceramiczne wkłady koronowe (inlay/onlay) – trwalsza i bardziej estetyczna alternatywa dla wypełnień kompozytowych.

Profesjonalne czyszczenie i piaskowanie zębów

Profesjonalne usuwanie kamienia i osadów nazębnych jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu redukcję ryzyka próchnicy i schorzeń przyzębia. Oprócz tego, w widoczny sposób poprawia estetykę uzębienia, zwłaszcza u osób palących tytoń lub spożywających większe ilości herbaty i kawy. Ze względów zdrowotnych zabieg taki powinien być powtarzany w odstępie ok. 6 miesięcy, zwykle podczas rutynowych badań kontrolnych.
W przypadku znacznych i uporczywych osadów lub w przypadku stłoczenia zębów oczyszczanie przy pomocy specjalnych szczoteczek i gumek profilaktycznych nie daje pożądanego efektu. Skuteczniejszym zabiegiem jest wtedy piaskowanie zębów.
Zabieg ten polega na oczyszczaniu powierzchni zęba strumieniem specjalnego piasku zmieszanego z woda i sprężonym powietrzem. Strumień czyszczący wyrzucany pod znacznym ciśnieniem wykazuje znakomitą skuteczność oczyszczania, pozostając jednocześnie w pełni bezpiecznym dla szkliwa zębów oraz tkanek miękkich.

Wybielanie zębów – Katowice

Jasne i zdrowe zęby są symbolem naszej urody i zdrowia. Wybielaniu zębów w Katowicach, gdzie mieści się nasza klinika dentystyczna, może zostać poddany każdy zdrowy ząb bez ubytków próchnicowych, nieszczelnych wypełnień oraz złogów nazębnych.

Wybielanie zębów poprzedzone jest profesjonalnym oczyszczeniem zębów z osadu. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie stwierdzić faktyczną barwę zęba oraz efekt, jaki możemy uzyskać.

W naszej klinice stomatologicznej w Katowicach stosujemy metodę wybielania „Office bleach” – wybielanie w gabinecie. Po oczyszczeniu i odpowiednim zabezpieczeniu, na miejsca poddane wybielaniu zostaje nałożony żel zawierający nadtlenek wodoru w stężeniu około 35%, którego działanie wspomagane jest lampą halogenową.

Zabieg wybielania trwa około jednej godziny. Często należy go powtórzyć w odstępie 7 dni. Wybielaniu mogą zostać poddane pojedyncze zęby, grupy zębów lub cały łuk zębowy. Efekt zabiegu zależy od intensywności i pochodzenia przebarwień. Trwałość otrzymanego koloru uzależniona jest przede wszystkim od diety i poziomu higieny pacjenta. Zwykle utrzymuje się od 1 do 3 lat.

Odbudowa kosmetyczna koron zębów

Równoczesne działaniem kolorem, kształtem, a także zmiana własności refrakcyjnych i przezierności tkanek twardych zęba przyczyniają się do uzyskanie dobrego efektu estetycznego naszych zębów przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów kompozytowych. Umożliwiają one warstwową odbudowę zębów, co ma szczególne znaczenie przy rekonstrukcji siekaczy.

Licówki

Licówki to cienkie płatki wykonywane ze specjalnych typów porcelany, nakładane na powierzchnię wargową zęba. Znajdują one zastosowanie jako mało inwazyjna metoda poprawy estetyki zębów żywych. Dzięki nim możliwe jest odbudowa po niewielkich urazach, zamaskowanie uporczywych przebarwień, zmiana kształtu zębów, ich wydłużenie lub poszerzenie i nadanie im pięknego wyglądu.
Licówki porcelanowe wykonywane są techniką frezowania wspomaganego komputerowo po pobraniu przez lekarza wycisku, poprzedzonego wcześniej oszlifowaniem przez niego zęba na powierzchni wargowej, na głębokość do ok. 0,8 mm. Gotowa licówka osadzana jest na zębie przy pomocy specjalnego cementu o odpowiednich parametrach estetycznych.
Zaletą tego typu prac jest mała utrata tkanek twardych zęba, naturalna transparencja, perfekcyjna estetyka, brak późniejszych przebarwień oraz biokompatybliność. Przed zastosowaniem licówek konieczna jest wcześniejsza szczegółowa analiza warunków zgryzowych, gdyż nie u wszystkich pacjentów jest możliwe ich zastosowanie.

Wkłady koronowe – inlay/onlay

W przypadku dużych ubytków w szczególności w zębach bocznych, alternatywę w stosunku do standardowych wypełnień stanowią wkłady koronowe (inlay) lub bardziej rozległe nakłady (onlay). W naszym gabinecie wykonujemy je w ramach nowoczesnej protetyki. Mogą być one wykonane ze stopów złota, porcelany, dwukrzemianu litu oraz nanokompozytów.
Pozwalają one na idealne odtworzenie barwy i przezierności zęba, włącznie z możliwością symulacji indywidualnych cech: pęknięć szkliwa, plamek itp.
W przeciwieństwie do konwencjonalnych wypełnień, po opracowaniu ubytku zęba zostaje pobrany wycisk, zarejestrowany zgryz i dobrany kolor. Następnie technik przygotowuje znakomicie pasujący do kształtu, konturów oraz barwy zęba wkład koronowy. Wkłady koronowe są korzystnym, stabilnym i najbardziej wytrzymałym, a zarazem bardzo estetycznym uzupełnieniem ubytków tkanek twardych zęba.

 • Kontakt

  logo_mini

  BoaDent Prestige
  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna

  ul. Sowińskiego 9/2
  40-018 Katowice


  phone-icon32 255 43 66

  mail-iconprestige@boadent.katowice.pl

 • Media© 2016 BOADENT BY AHEAD.PL