> Nowoczesna-protetyka

Nowoczesna protetyka – Katowice

Leczenie protetyczne stanowi jeden z filarów naszej praktyki. Od lat specjalizujemy się w złożonych rekonstrukcjach protetycznych stałych, precyzyjnych pracach ruchomych oraz implantoprotetyce. Ultranowoczesne zaplecze laboratoryjne pozwala nam na stosowanie innowacyjnych technologii o skuteczności udowodnionej naukowo.

W naszej klinice dentystycznej w Katowicach najczęściej stosujemy rozwiązania protetyczne przedstawione poniżej:

 • Wkład koronowy
  W przypadku znacznego ubytku tkanek w szczególności w zębach boczm_wklad-koronowo-korzeniowybocznych rozwiązanie z wyboru stanowią wkłady koronowe (inlay) lub bardziej rozległe nakłady (onlay). Mogą być one wykonane ze stopów złota, różnych typów ceramiki lub materiałów kompozytowych.
  W 80% przypadków stosujemy wkłady wykonywane w systemie `CAD-CAM z ceramiki na bazie dwukrzemianu litu (IPS Emax). Pozwalają one na idealne odtworzenie barwy i przezierności zęba, bez kompromisu w zakresie wytrzymałości.W przeciwieństwie do konwencjonalnych wypełnień, po opracowaniu ubytku zęba zostaje pobrany wycisk, zarejestrowany zgryz i dobrany kolor. Następnie technik przygotowuje znakomicie pasujący do kształtu, konturów oraz barwy zęba wkład koronowy.
 • Korona protetyczna – jest stosowana w celu odbudowy znacznie zniszczonych zębów, w szczególności po przeprowadzonym przez stomatologa leczeniu kanałowym. W przeciwieństwie do wypełnienia lub wkładu koronowego zapewnia ona odpowiednią wytrzymałość mechaniczną i bezkompromisową estetykę również martwego zęba. W połączeniu z wkładem koronowo-korzeniowym wzmacniającym korzeń zęba, korona protetyczna stanowi rozwiązanie z wyboru przy odbudowie zęba po leczeniu kanałowym oraz w przypadku całkowitego odłamania zęba przy zachowanym korzeniu.

Naszym pacjentom możemy zaproponować następujące typy koron protetycznych:

 • Pełnoceramiczna korona wypalana warstwowo – Najbardziej estetyczne rozwiązanie stosowane przede wszystkim w odcinku przednim uzębienia. Napalana warstwowo ceramika bez podbudowy metalowej zapewnia perfekcyjną estetykę i przezierność identyczną jak w zębie naturalnym. Wadą jest konieczność znacznego oszlifowania zęba oraz ograniczona wytrzymałość mechaniczna.
 • Korona z ceramiki na bazie dwukrzemianu litu (IPS Emax) – Podwyższone parametry wytrzymałościowe pozwalają na szerszy zakres zastosowań oraz ograniczenie stopnia oszlifowania zębów. Możliwość indywidualizacji pozwala na osiągnięcie wspaniałych efektów estetycznych.
 • Monolityczna korona cyrkonowa (Zolid FX) – Ultranowoczesne rozwiązanie o fenomenalnej wytrzymałości i doskonałej estetyce. Pozwala na maksymalne ograniczenie zakresu preparacji zębów, idealną estetykę i biozgodność. Rozwiązanie z wyboru dla pacjentów generujących duże siły żucia, również cierpiących na bruksizm.
 • Korona metalowa licowana ceramiką – rozwiązanie korzystne ekonomicznie o skuteczności udowodnionej wieloletnimi obserwacjami. Na cienkiej, niewidocznej w ustach podbudowie metalowej napalana jest warstwowo porcelana o wysokich walorach estetycznych.
 • Wykonanie koron protetycznych zajmuje zwykle od 2 do 4 wizyt o czasie trwania uzależnionym od rozległości uzupełnienia i warunków w jamie ustnej. Cały czas pomiędzy wizytami oszlifowane zęby pacjenta pozostają zabezpieczone wykonanymi w gabinecie koronami tymczasowymi. Procedura ta jest obowiązkowa i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami ze strony pacjenta.

UZUPEŁNIANIE BRAKÓW ZĘBOWYCH:

W protetyce klasycznej kierujemy się podstawową zasadą: tam gdzie jest to możliwe, należy wykonać uzupełnienia stałe, tj. korony i mosty.

Most protetyczny składa się z koron wykonanych na oszlifowanych zębach sąsiadujących z luką oraz tzw. przęsła, czyli elementów o kształcie utraconych zębów połączonych trwale z koronami. Mosty mogą być wykonane w różnorodny sposób i z różnych materiałów. W zależności od wskazań medycznych i estetycznych proponujemy pacjentom następujące rozwiązania:

 • most metalowy

m_most-metlowy

 

 

 • most cyrkonowy licowany ceramiką

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

 

 

 

 • most metalowy licowany ceramiką

m_mosty-cercon

 

 

 

Wykonanie mostów nie różni się od prac związanych z wykonaniem korony protetycznej i obejmuje zbliżoną liczbę wizyt. Po zacementowaniu most użytkowany jest „tak jak własne zęby” przy zachowaniu odpowiednich procedur higienicznych.

Jeżeli istnieją przeciwwskazania do wykonania mostów, proponujemy pacjentom
protezy ruchome częściowe lub całkowite. Do ich zamocowania stosowane są różnego rodzaju elementy precyzyjne: zatrzaski, zasuwy, korony teleskopowe lub rygle.

 

Oczekiwania współczesnego pacjenta sprawiają, że protezy ruchome coraz rzadziej stanowią satysfakcjonujący sposób uzupełnienia utraconych zębów. Odpowiedzią na rosnące zainteresowanie pacjentów jest gwałtowny rozwój IMPLANTOLOGII I IMPLANTOPROTETYKI

 

 • Kontakt

  logo_mini

  BoaDent Prestige
  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna

  ul. Sowińskiego 9/2
  40-018 Katowice


  phone-icon32 255 43 66

  mail-iconprestige@boadent.katowice.pl

 • Media© 2016 BOADENT BY AHEAD.PL